TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü’nde Staj Yapma Ayrıcalığı

-A +A

Cumhurbaşkanlığı Staj Seferberliği TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı çerçevesinde TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü’nü (EE) tercih eden stajyerimiz çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Öğrencilerimizin ilgi duydukları bilim ve teknoloji alanlarında araştırma tecrübesi edinmelerine, akademik çalışmalarına ek olarak bilimsel araştırma projelerinde de görev almalarına, yaratıcılıklarını arttırmaya, mühendislik, problem çözme ve entelektüel becerilerinin gelişmesine tüm olanaklarımız ile destek sağlıyoruz.

Milli Teknoloji Hamlesi ve nitelikli insan kaynağının ülkemize kazandırılması hedefimiz doğrultusunda, EE laboratuvarlarında; Ar-Ge kültürü kazanmalarına, yenilikçiliğe,  Ar-Ge çalışmalarına ve araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ile birlikte araştırma yapmalarına uzman kadromuz ve tüm olanaklarımız ile katkı sağlamaya devam ediyoruz.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden gelen öğrencimiz Enerji Enstitüsü’nde yürütülen projeler hakkında detaylı bilgiler edinerek kendini geliştiriyor.

Enerji Enstitüsü bünyesinde çalışmalarına devam eden öğrencimiz, ilgi alanı olan elektrik mühendisliğinde görüntü işleme teknikleri üzerine araştırmalar yapmaktadır.

Gelecek dönemlerde ise yeni stajyerler ile birlikte farklı alanlarda çalışmaların sürdürülmesi hedeflenmektedir.

2020-2021 yılı Staj dönemi dolan ve MAM’dan ayrılacak olan Öğrencimize bundan sonraki akademik ve iş hayatında başarılar dileriz.

2020-2021 yılı stajyerin yorumu:

İrem ÇELİKKANAT, Kocaeli Üniversitesi

“Enerji Enstitüsü'nde bulunduğum süreç boyunca görüntü işleme üzerine çalışma fırsatım oldu. Staj bana mesleki problemleri belirleme, ifade etme ve çözme becerisi kazandırdı. Staj süresi boyunca kendimi kurumun bir parçası olarak hissettim. Enerji Enstitüsü’ne bana kattığı deneyimler ve bu takımın bir parçası olma fırsatı tanıdıkları için teşekkür ederim.”

Fotoğraflar

TÜBİTAK STAR Programı Kapsamında MAM Enerji Enstitüsü’nde Staj Yapma Ayrıcalığı
07.07.2021